2022-11-23 Wizyta klas VII w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach

W dniu 23 listopada 2022 roku uczniowie klasy 7a i 7b wraz z opiekunami wybrali się z wizytą do
Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Przekazali przy tej okazji zebraną karmę i najpotrzebniejsze rzeczy,
które zgromadzone zostały przez uczniów naszej szkoły podczas wcześniej zorganizowanej zbiórki.
Poza tym uczniowie mieli możliwość poznania, na czym polega praca i opieka nad zwierzętami. A jest naprawdę co robić.
Od rana trwają prace porządkowe, potem karmienie, podawanie leków, spacery czy prace remontowe i drobne naprawy.
W schronisku przebywa obecnie duża ilość kotów, które trafiły tu z różnych powodów i zakrętów losu.
Są bardzo chętne do zabawy i czekają na każdą chwilkę spędzoną z opiekunem.
Również pieski, które znajdują się w zadbanych kojcach, czekają na spacer i zabawę.
Mamy nadzieję, że nasze odwiedziny w schronisku wniosły trochę radości w życie jego mieszkańców
i chociaż na chwilę odmieniły ich smutny los.